remove_action('wp_head', 'wp_generator'); Laboratuvar | Etlik ASM – T.C Sağlık Bakanlığı Ankara Halk Sağlığı Kurumu Keçiören Etlik Aile Sağlığı Merkezi


Laboratuvar

Aile Hekiminize tahlil yaptırmak niyetiyle gelmeyi planlıyorsanız ; 10-12 saat aç olacak şekilde kendinizi ayarlayarak sabah 08:30 ile 10:00 arasında gelmeniz gerekmektedir. Hangi tahlillerin isteneceğine Aile Hekiminizin karar vermesi doğru olanıdır. Takip edilmekte olan tahlillerinizi hatırlatabilirsiniz.
Daha önce yaptırdığınız tahliller aile hekiminizde kayıtlıdır. Siz de internet üzerinden tahlillerinizi öğrenebilir yazıcıyla çıktı alabilirsiniz.

ile Hekimlerinin Ankara da tahlil sistemi İl Sağlık Müdürlüğünün Merkez Laboratuvarınca yürütülmektedir. Numuneler ASM de alınarak kurye ile Etimesgut’ taki Halk Sağlığı Laboratuvarına iletilmekte ve çalışılmaktadır. Ana Başlıklar Listelenmiştir.
Tam Kan (Hemogram) 20 Parametre:Hemoglobin, Beyaz küre, Trombosit, ve bunlara ait alt değerler
Rutin Biokimya : Kan şekeri, Kolesteroller, karaciğer, böbrek testleri, elektrolitler, vs…
Seroloji :Romatizma testleri, hepatit testleri vs…
Sedimentasyon
Hormonlar: Troid hormanları ,Vit B12, kadın yumurtalık hormonları ,erkek prostat hormonları
Kan Grubu Hg A1 c
İdrar strip ile bakılmaktadır.
Bunların dışında Portör Muayenesi için kültürler, gaita incelemesi gibi tahliller yapılamamaktadır.
Aile Sağlığı Merkezinde Röntgen, Ultrasonografi, MR, Bilgisayarlı Tomografi, Endoskopi, …gibi teşhis üniteleri bulunmamaktadır.

Laboratuvar sonuçlarınızı E-Devlet uygulaması üzerinden e-nabız a girerek takip edebilirsiniz.

id="credits">Powered by WordPress | Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Bromoney and Wordpress Themes